آئین‌نامه اجرایی زیان‌آور بودن حرفه خبرنگاری در آخرین روز دولت ابلاغ شد

آئین‌نامه اجرایی زیان‌آور بودن حرفه خبرنگاری در آخرین روز دولت ابلاغ شد

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی 12 مرداد آئین‌نامه مربوط به قانون سخت و زیان آور حرفه خبرنگاری را برای اجرا به معاونت مطبوعاتی ابلاغ کرد که بر اساس آن خبرنگاران با داشتن 20 سال سابقه و پرداخت حق بیمه، بازنشست خواهند شد.

مهدی شجاعی، مدیرعامل صندوق حمایت از نویسندگان، روزنامه‌نگاران و هنرمندان در این باره به خبرنگار مهر گفت: آقای حسینی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی 12 مرداد آئین‌نامه مربوط به سخت و زیان‌آور بودن حرفه خبرنگاری را برای اجرا به معاونت امور مطبوعاتی و اطلاع‌رسانی این وزارتخانه ابلاغ کرد.

مدیرعامل صندوق حمایت از نویسندگان، روزنامه‌نگاران و هنرمندان با بیان اینکه این قانون وجود داشت، اما در اجرا دچار مشکلاتی بود که این مشکلات برطرف شده است، اطمینان داد: الان که این قانون برای اجرا ابلاغ شده است، آخرین مانع اجرای قانون سخت و زیان‌آور بودن حرفه خبرنگاری هم برداشته شد و بر اساس آن، خبرنگاران با داشتن 20 سال سابقه و پرداخت حق بیمه، بازنشست خواهند شد.

شجاعی اضافه کرد: موانع متعددی در راستای بهره مندی خبرنگاران از قانون مشاغل سخت و زيان آور وجود داشت كه آخرين مانع آن مشخص نبودن مصاديق حرفه خبرنگاری بود که خوشبختانه این مانع هم برداشته شد.

به گفته مدیرعامل صندوق حمایت از نویسندگان، روزنامه‌نگاران و هنرمندان، آئين‌نامه اجرایی حرفه خبرنگاری در جلسه روز دوشنبه هفته گذشته شورای معاونين وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به تصويب رسيده بود و برای اجرا، تنها نیازمند ابلاغ به معاونت مطبوعاتی را داشت.

Print Friendly, PDF & Email

یک نظری بگذارید

آدرس ایمیلتان منتشر نمیشودگزینه های الزامی ستاره دار شده اند *

*

*

code

رفتن به بالا