از فراهانی تا خاوری!

از فراهانی تا خاوری!

این روزها اخبار سینمای ایران در صدر اخبار رسانه های داخلی قرار گرفته ، از بسته شدن خانه سینما تا موفقیت اصغر فرهادی در گلدن گلوب و عکس های برهنه منتشر شده ار گلشیفته فراهانی!

گلشیفته فراهانی یکی از بانوان سینمای ایران بود که چند سال پیش به یکباره سر از آمریکا در آورد. او در سوابق حرفه ای خود در ایران به موفقیت هایی از قبیل :  برنده سیمرغ بلورین بهترین بازیگر از بخش بین‌الملل شانزدهمین جشنواره فیلم فجر،  بهترین بازیگر بیست و دومین جشنواره فیلم فجر در دو فیلم «بوتیک» و «اشک سرما» به انتخاب نویسندگان و منتقدان، برنده تندیس زرین هشتمین جشن خانه سینما برای بازی در فیلم «اشک سرما» ، برنده جایزه بهترین بازیگر زن برای بوتیک در جشنواره بین المللی فیلم سه قاره نانت ـ دوره بیست و ششم (فرانسه)،  کاندیدای بهترین نقش اول زن برای بوتیک جشنواره بین المللی فیلم فجر ـ دوره بیست و دوم،  برنده جایزه هیأت داوران برای فیلم میم مثل مادر در جشنواره بین المللی فیلم رشد ـ دوره سی و هفتم،  کاندیدای بهترین نقش اول زن بوتیک در جشن خانه سینما ـ دوره هشتم، کاندیدای بهترین نقش اول زن جشن برای ماهی ها عاشق می شوند در جشن خانه سینما ـ دوره نهم و کاندیدای بهترین نقش اول زن برای میم مثل مادر در جشن خانه سینما ـ دوره دهم، نائل شده بود.

وی چندی پیش طی اقدامی عجیب، تصاویر برهنه خود را در مجله معتبر “مادام فیگارو” منتشر کرده و با افتخار صحت آن تصاویر را تائید نمود!

اصغر فرهادی کارگردان و فیلم‌نامه‌نویس ایرانی است. وی برنده سه جایزه سیمرغ بلورین بهترین کارگردانی در سال‌های ۱۳۸۴، ۱۳۸۷ و ۱۳۸۹ شده‌است. خرس نقره‌ای جشنواره فیلم برلین به عنوان بهترین کارگردان برای فیلم دربارهٔ الی و خرس طلایی جشنواره برلین به خاطر فیلم جدایی نادر از سیمین از دیگر افتخارات اوست .وی همچنین برنده جایزه بهترین فیلم خارجی در جشنواره گلدن گلوب سال ۲۰۱۲ میلادی به خاطر کارگردانی و نویسندگی فیلم جدایی نادر از سیمین شد. او اولین فیلمساز ایرانی است که توانسته‌است این جایزه را به خود اختصاص دهد.

این روزها رسانه های داخلی اخبار جهت داری از وی منعکس می کنند ، عده ای ضمن بی تفاوتی به موفقیتی که او در کسب عنوان بین المللی گلدن گلوب داشته، بر آن شده اند تا به شدت وی را تخریب نمایند که در این راستا از او به دلیل دست دادن با آنجلینا جولی و نگاه سوال برانگیر به جودی فاستر به شدت انتقاد می شود! و دور از ذهن نیست که عمده دلیل این انتقادات موفقیت وی در مقایسه با فیلم اخراجی های 3 باشد!

با گذر از مسائل و حواشی پیرامون بسته شدن خانه سینما و موفقیت اصغر فرهادی، سوالی که پیش می آید این است که اقدام گلشیفته فراهانی در منتشر نمودن تصاویر برهنه از خود جای تاسف بیشتری دارد یا تابعیت دوگانه ایرانی – کانادایی محمود رضا خاوری مدیر عامل مستعفی بانک ملی ایران و ارتباط وی با اختلاس های اخیر؟

به راستی چرا مسائل سینمای ایران و در راس آن بازیگری که کشور را ترک کرده از وضعیت فرهنگی حاکم بر کشور مهم تر شده است؟ چرا نباید تصویر چفیه بر سینه محمود رضا خاوری که در راس مدیریت بزرگترین بانک جهان اسلام در خاورمیانه بود  مهم تر نباشد؟

مگر جز این است که تصویر مذکور خاوری نشان از وضعیت اسفناک ریا و دورویی حاکم در ایران دارد؟ گلشیفته فراهانی نماد جوانی است که خواسته یا ناخواسته تحت تاثیر وضعیت فرهنگی غربی قرار گرفته ، آن هم در کشورهایی که ازدواج همجنس گرایان یک مسئله عادی محسوب می شود!

اما خاوری نماد یک مسئول ایرانی است که در سایه ضعف داخلی تابعیت دوگانه گرفته و پس از موفقیت در کلاهبرداری در ایران کشور را ترک کرده و اقدام به خرید املاک پر ارزش در کانادا نموده است.

امروزه چنانچه فردی متقاضی دریافت وام چند میلیونی از بانک ملی شود باید از هزاران فیلتر و مرحله عبور کند اما خاوری طوری این قوانین را دور زد که آب از آب تکان نخورد که هیچ با سکوت رسانه ها  تصاویر گلشیفته فراهانی مهم تر از اعمال مدیری شد که در کشور اسلامی آن بند و بساط ها را بپا کرد!

توضیح مهم : نگارنده این مطلب قصد تایید و تکذیب این نوع اعمال را نداشته و فقط دید فعلی جامعه رسانه ای به این مسائل را بررسی نموده است.

113655_961.jpg (504×478)

نامه استعفای خاوری

 

جهت مشاهده منبع اصلی خبر می توانید به آدرس اینترنتی زیر مراجعه نمایید:

 

http://h-mosavi.blogfa.com/post-128.aspx

PrintFriendly and PDF

یک نظری بگذارید

آدرس ایمیلتان منتشر نمیشودگزینه های الزامی ستاره دار شده اند *

*

رفتن به بالا