شهرداری تیوب، تلوزیون اینترنتی نوین!

شهرداری تیوب، تلوزیون اینترنتی نوین!

اخیرا شهرداری تبریز با راه اندازی سایتی به نام “تلوزیون اینترنتی شهرداری” بر آن شده تا تصاویر و فایل های ویدیویی ارسالی مردم را منتشر کند.
میراعتمادعمادی مدیر تلوزیون شهرداری گفته : تلویزیون اینترنتی شهرداری تبریز با هدف ایجاد بستری مناسب در فضای مجازی برای معرفی و شناساندن تبریز و تاریخ و فرهنگ این كهن شهر تاریخی و جاذبه های فرهنگی، هنری ان و معرفی توانمندی های مدیریت شهری تبریز راه اندازی شده است.
مدیرتلویزیون اینترنتی شهرداری تبریز از شهروندان خواسته فیلم ها و تصاویر جذاب و دیدنی خود از تبریز و جاذبه های این شهر را برای نمایش به تلویزیون اینترنتی شهرداری ارسال نمایند.
مدیر روابط عمومی بین الملل شهرداری در ادامه از تلاش مدیریت شهری تبریز برای تقویت و تبدیل این تلویزیون به فعال ترین و پرمخاطب ترین تلویزیون و شبکه اینترنتی تبریز و کشور در آینده نزدیک خبر داد و افزود: تولید و پخش برنامه های متنوع و جامع در حوزه معرفی و شناساندن تاریخ و فرهنگ تبریز و آذربایجان ، آداب و رسوم و سنت های استان ، معرفی جاذبه های فرهنگی ، گردشگری و تاریخی تبریز ، ارایه آخرین و تازه ترین اطلاعات ، اخبار و گزارش های روز از شهر تبریز و استان ، فیلم ها و برنامه های متنوع آموزشی و سرگرمی ، ارایه گزارش های جدید از آخرین اقدامات و فعالیت های شهرداری تبریز و مناطق و سازمان های تابعه ، پخش فیلم های کوتاه آموزشی در حوزه شهروندی و ده ها امکان دیگر از جمله کارکردهای این شبکه تلویزیونی اینترنتی است.
مدیر تلویزیون اینترنتی شهرداری تبریز در خاتمه افزود: تلویزیون اینترنتی شهرداری تبریز تحت نام Tvtabriz.ir در فضای مجازی راه اندازی شده و شهروندان می توانند از طریق این نشانی نسبت به ارسال فیلم ها و تصاویر دیدنی خود جهت نمایش عمومی اقدام کنند. با گذر از این اقدام جدید شهرداری باید گفت : سایتی که در حال حاضر برای ارائه به عموم همشهریان راه اندازی شده بیشتر شبیه به سایت های اشتراک گذاری ویدیویی است تا تلوزیون اینترنتی! در سال 2005 میلادی وب سایت یوتیوب به منظور اشتراک گذاری فایل های ویدویی کاربران اینترنتی راه اندازی کرد و بعد ها به دلیل استفاده های سیاسی برخی کاربران این سایت فیلتر شد. طبق آخرین آمارهای ارائه شده تا نوامبر سال 2010 در هر 60 ثانیه ، 35 ساعت فیلم به آن سایت ارسال می شود! با گذر از نحوه ی علمکرد سایت یوتیوب در کشور ما نیز چندین سایت با رعایت موازین قانونی اقدام به تاسیس این قبیل سایت ها کرده اند و برای نمونه باید از وجود سایت هایی نظیر آپارات و یوتیوب فارسی و وطن تیوب باید سخن گفت اما اینکه شهرداری این سایت را به نام تلوزیون معرفی کرده جای سوال دارد. جای دوری نرویم اولین تلوزیون اینترنتی ایران به نام ” شبکه تلوزیونی اینترنتی لیبک” وابسته به صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران چند سالی است برنامه های خاص خود را که اکثر مربوط به مسائل معنوی حج است ، کاملا بصورت اینترنتی پخش می کند. شبکه اینترنتی لبیک با بهره گیری از 8 زبان بین المللی ضمن ارائه برنامه های تلوزیونی اینترنتی ، دارای بخش هایی چون اخبار ، گفتگو ، گالری تصاویر ، بانک صوتی ، بانک اشعار ، احکام و مناسک و مهم تر از همه دارای آرشیو یک ماهه ی برنامه های خود می باشد. بخش آذربایحان شرقی خبرگزاری مهر پس از درج افتتاح سایت اینترنتی تلوزیون شهرداری ، طی خبری با عنوان ” راه اندازی تلویزیون اینترنتی با کدام اینترنت” به موضوع ضعف زیر ساخت های مخابراتی استان در ارائه اینترنتی معمولی اشاره کرده و می نویسد : امروزه بسیاری از مشاغل و امورات جاری و اداری در کشور به اینترنت و فضای مجازی وابسته شده است و این درحالیست که تقریبا روزی نیست کاربران با خیالی آسوده و بدون نگرانی از اشکالات فنی وارد فضای مجازی شوند!
در ادامه این خبر آمده : مشکلاتی مانند قطع و وصلهای مکرر و نوسانات سرعت اینترنت در کنار خدمات پرفراز و نشیب شرکتهای اینترنتی از یکسو و پاسخگو نبودن مسئولان شرکت مخابرات به ویژه در شهرستانها همه و همه دست به دست هم داده اند تا اینترنت به جای پدیده ای تسهیل کننده و تحول ساز، باعث سردرگمی و هدر رفت زمان شود. با گذر از این خبر نیز باید گفت: آدرس اینترنتی که برای معرفی این سایت ارائه شده هنوز فعال نبوده و خوش خبر پس از چندین بار بررسی این سایت را در دامنه Tvtabriz.com یافت! و موضوعات دیگر اینکه در این سایت بدون توجه به سرعت اینترنت فعلی 41 فایل ویدویی برای شروع در معرض دید عموم قرار گرفته و این در حالی است که چندین وب سایت وابسته به شبکه های ماهواره ای ، زیرکانه برای کابران اینترنت ایرانی ، برای سرعت های 56 کیلوبایتی هم گزینه پخش برنامه بصورت اینترنتی قرار داده است!
با تمام این تفاسیر واژه شهرداری تیوب برای این سایت مناسب تر به نظر می رسد تا تلوزیون اینترنتی شهرداری که به نوعی شعور همشهریان تبریزی را قلقلک دهد! به نظر می رسد با توجه به وضعیت فعلی سرعت اینترنت ، شهرداری تبریز در صورتی که ایستگاه های بلوتوث در نقاط مختلف شهر راه اندازی کرده و هر هفته مجله ویدیویی از طریق ارسال توسط بلوتوث ارائه کند موفق تر خواهد بود.

سید هادی شاطر موسوی
Print Friendly, PDF & Email

یک نظری بگذارید

آدرس ایمیلتان منتشر نمیشودگزینه های الزامی ستاره دار شده اند *

*

*

code

رفتن به بالا