آمار دقیقی از تعداد خبرنگاران استان نداریم!

آمار دقیقی از تعداد خبرنگاران استان نداریم!

عضو انجمن صنفی روزنامه نگاران آذربایجان شرقی با انتقاد از بی ثمر بودن تلاش ها برای ممانعت از فعالیت عده ای سودجو تحت عنوان « خبرنگار » اظهار داشت : وضعیت خبرنگاری در استان آذربایجان شرقی طوری نابسامان شده که آمار دقیقی از تعداد خبرنگاران استان آذربایجان شرقی نداریم!

سید هادی  شاطر موسوی روز دوشنبه  در جمع اعضای انجمن صنفی روزنامه نگاران آذربایجان شرقی اظهار داشت : متاسفانه هر سال که می گذرد بر تعداد حاضرین جلسات خبری ادارات استان آذربایجان شرقی افزوده شده و عده ای از خلاء های موجود،  خود و نزدیکانشان را « خبرنگار » کرده اند.

وی با اشاره به حفظ حرمت و جایگاه خبرنگار افزود: همانطور که حفظ حرمت امامزاده در ابتدا متوجه متولیان آن است ، حرمت شغل خبرنگاری نیز باید در ابتدا مورد توجه خبرنگاران قرار گرفته و به راحتی نگذارند عده ای معلوم الحال خود را خبرنگار عنوان  و به جایگاه این شغل در جامعه آسیب زنند.

شاطرموسوی با اظهار تاسف از اینکه عده ای با راه اندازی وبلاگ – سایت های خبری و به دنبال آن با خبرنگار سازی ؛ بر وخامت اوضاع نابسامان رسانه ای استان افزوده اند ، گفت: بارها دیده شده افرادی ناشناس به همراه چند نفر در جلسات و نشست های خبری استان حضور یافته و خود را خبرنگار معرفی کرده اند که پس از تحقیقات معلوم شده نامبردگان خبرنگار نیستند و هیچ گونه سابقه فعالیت خبری نیز نداشته اند و صرفاً با راه اندازی سایت خبری خود را خبرنگار کرده اند!!!

 وی در همین حال پیشنهاد کرد : انجمن صنفی روزنامه نگاران آذربایجان شرقی با همکاری خانه مطبوعات و اداره کل فرهنگ ارشاد اسلامی استان ، طی فراخوانی تمامی فعالین رسانه ای سامان دهی نشده را به تهیه کارت خبرنگاری  ترغیب و از افرایش آمار خبرنگاران فله ای جلوگیری نموده و در کنار آن با ایجاد سازوکاری مناسب افرادی را که علاقمند به فعالیت رسانه ای هستند را پس از گذراندن دوره های متناسب و کسب کارت خبرنگاری وارد عرصه نمایند.

دبیرتحریریه خوش خبر در بخش دیگری از سخنان خود با آفت دانستن فعالیت عده ای خبرنگار نما در ادارات استان ، اظهار داشت : بخشی از خبرنگارانی که درادارات استانی شاغل می شوند، سوای تخلفات علنی و باند بازی که در تقسیم منابع مالی و معنوی به رسانه ها دارند ؛ برای مدیرانشان از تک تک خبرنگاران ذهنیت سازی می کنند که این کار واقعاً پدیده جالبی نیست.

موسوی در خاتمه با دعوت از خبرنگاران  به اتحاد و همدلی ، خاطرنشان کرد: همانطور که در هر صنف ، شاغلان آن با حفظ اتحاد و وحدت رویه از ورود نامحرمان و نا اهلان جلوگیری می کنند ، خبرنگاران نیز باید این روند را در پیش گرفته و از ورود و فعالیت افراد بی صلاحیت در حرفه رسانه جلوگیری کنند.

گفتنی است آیین گرامی داشت روز خبرنگار روز دوشنبه 28 مرداد در محل انجمن صنفی روزنامه نگاران استان آذربایجان شرقی در حضور جمع کثیری از اعضای انجمن  برگزار گردید که در این مراسم به قید قرعه به 11 نفر از حاضران از سوی بانک توسعه تعاون استان تسهیلات وام 2 میلیون تومانی بدون نوبت با نرخ سود 4 درصد در نظرگرفته شد.

همچنین به تمامی اعضاء کارت های هدیه ای به مبلغ 1 میلیون  و 400 هزار ريال از سوی فروشگاه های آل این آل به همراه ین خرید کتاب و محصولات فرهنگی به ارزش 300 هزار ريال از سوی معاونت فرهنگی هنری شهرداری تبریز اهدا شد.

روزنامه نگاران انجمن صنفی در همان شب به همراه محمد علی نصرتی معاون سیاسی استاندار ، شریفی مدیرعامل مس سونگون ، محمدیان رئیس جهاد کشاورزی استان ، پور رجب مدیر آب و فاضلاب شهری استان  و رضا رحمانی نماینده مردم تبریز ، اسکو و آذرشهر در مجلس شورای اسلامی ؛ شام را در مجتمع رفاهی آذرآب تبریز صرف کردند.

Print Friendly, PDF & Email

یک نظری بگذارید

آدرس ایمیلتان منتشر نمیشودگزینه های الزامی ستاره دار شده اند *

*

*

code

رفتن به بالا