خدمت یا خیانت؟

خدمت یا خیانت؟

پس از پایان کار تونی اولیویرا در تراکتور سازی ، مسئولان باشگاه سکان هدایت این تیم پرطرفدار آذربایجان را به مجید جلالی واگذار کردند.
در این بین عده ای که از رفتن تونی اولیویرای پرتقالی ناراحت بودند ، منتظر عملکرد جلالی در تراکتور ماندند تا اگر جلالی موفق شد از وی حمایت و اگر نشد بحث بازگشت تونی را مطرح سازند.
با گذشت 7 هفته از شروع فصل جدید مسابقات لیگ برتر ، به نظر می رسد تراکتور با بحران جدیدی از سوی بحران سازان مواجه گردیده است که نمونه این بحران ها در بازی تراکتور و سایپا بیشتر بچشم خورد.
شروع تشویق بی امان تونی اولیویرا از دقیقه 25 آن هم به فاصله 10 دقیقه یکبار، نشان داد سیاست کثیف عده ای به بار نشسته و سرطان تفرقه در فوتبال آذربایجان را عملی کرده است.
پس از بازگشت تراکتور و سایر تیم های آذربایجانی به لیگ برتر فوتبال ، عده ای در انتظار تحقق استقلال و پرسپولیس دیگری در تبریز بودند تا در ورزشگاه یادگار امام تبریز هواداران علیه هم شعار دهند اما شعاری ملت آذربایجان با عنوان « آذربایجان تیم لری ، فرق المز ره لری» منتظران را ناکام گذاشت.
با شکست این سیاست ، این بار ناآگاهی و همراهی جمعی از تماشاگران در بازی ساپیا – تراکتور زنگ خطر تفرقه را در فوتبال آذربایجان به صدا درآورد.
باگذر از عملکرد مجید جلالی در این مدت و بویژه شیوه بازی تراکتور مقابل سایپا که چندان تماشاگر پسند نبود ، حرکت برخی از تماشاگران در تشویق تیم حریف و تونی اولیویرا اقدامی کم نظیر در فوتبال آذربایجان را ثبت کرد.
این اقدام رخ داده منطقی هم بررسی شود واقعا توجیه کننده این نیست که تراکتور در تبریز زیر منگنه هواداران رفته و حریف از این واقعه سود ببرد .
به نظر می رسد جایگاه این نوع شعار ها حداقل در تبریز نبوده و در تهران هم این دست حرکات در دقایق پایانی بازی رخ می دهد که جا دارد بیش از پیش به این مسئله موشکافانه نگاه کرده آسیب شناسی شود که آیا این نوع حرکات خدمت به فوتبال آذربایجان است یا خیانت؟

پرواضح است ملت بزرگ آذربایجان هیچ گاه تک تک افرادی را که برای تراکتور تلاش کرده اند فراموش نکرده و همواره از آنان به نیکی یادخواهند نمود حال چه فراز کمالوند باشد و چه تونی اولیویرا  اما انتظار می رود با سعه صدر بازی های تیم محبوبشان را دنبال کرده و موجبات شادی دشمنان آذربایجان را فراهم نسازند.

Print Friendly, PDF & Email

یک نظری بگذارید

آدرس ایمیلتان منتشر نمیشودگزینه های الزامی ستاره دار شده اند *

*

*

code

رفتن به بالا