واکنش کاربران اینترنتی به عکس های بدحجاب هنرمندان در تبریز چه بود؟

واکنش کاربران اینترنتی به عکس های بدحجاب هنرمندان در تبریز چه بود؟

پس از انتشار گزارش ” دسته گلی که به مدعیان فرهنگ و هنر دادیم” عده ای از فرهنگ دوستان بر گزارش مذکور خرده گرفته و اظهار تاسف نمودند.

به گزارش سایت سیدهادی شاطر موسوی، بررسی متحوای نظرات کاربران پایگاه های خبری همچون : مشرق  ، برترین ها و جهان نشان داد علی رغم مخالفت ها برای تهیه این نوع گزارش ، جمع کثیری از کاربران اینترنتی با مشاهده تصاویر سفر هنرمندان به تبریز از وضعیت فرهنگی حاکم بر سینمای ایران انتقاد کردند.

کاربر اینترنتی به نام “سعید” در پایگاه خبری مشرق نوشته : “اینا میرن این شهرا فقط فرهنگ اونارو خراب میکنند.”

در همان سایت کاربر ناشناسی گفته : “به مردم مخوب تبریز تبریک میگم که میزبان بی سوادترین، پرادعاترین، بد حجاب ترین، پولدارترین، و در نهایت بی ارزش ترین قشر جامعه مون بودن. تو جمع این بزرگان جای فوتبالیست های مفت خور هم خالی بود که اگه اونها هم میومدن جمعشون کامل میشد. جمعی که روی هم همشووووووون یک مدرک درست حسابی ندارن ولی ادعا و درآمدشون سر به فلک میذاره…بیچاره ماااااااااااااا”

یک دانشجوی ارتبات نیز گفته : “بازیگر با هنرمند تفاوت های زیادی دارند در هیج جای دنیا یک آرتیست و بازیگر را به خاطر بازیگر بودن هنرمند قلمداد نمیکنند… انتخاب آنها تنها بر اساس رابطه و زیبایی چهره است و شاید هنری در وجودشان نداشته باشند”

جمعی از کاربران در ادامه گفته اند :

“در احادیث این گونه زنان بد حجاب ملعون هستند و به دیگران سفارش می کنند که انها را لعن کنند واقعا اینها الگوی جامعه دختران هستند پس علت این همه بی حجابی در جامعه مشخصه اینها گناه به انحراف کشیدن یک جامعه به گردن خود دارند خداوند اول هدایتشان کند و گرنه خوار ذلیلشون کند”

” ماکه هنرمندی ندیدیم که بخواهیم بشناسیم اگر هنر وهنرمندی هم باشه تو بی عفتی بی حیایی خلاصه شده”

” اصلا آمدن اينها به تبريزچه سودي براي تبريز ومنطقه داشت باهزينه هاي چند صدميليوني ؟”

” اینها تو شهر مرکز تشیع چکار میکنند .جای سالم نگذاشتند”

” گشت ارشاد كجاست؟؟؟؟؟؟بايد از اين قشر محترم!!! شروع كنن!!! تبريز گشت ارشاد نداره؟؟؟؟؟ “

” چه بدحجاب پس کوش گشت ارشاد، دوباره برخورد سلیقه ای”

کابران سایت حهان نیز گفته اند :

” میشه تمنا کنیم عزیزان هنرمند (!) حداقل شهرستانها رو منور نکنند و مردم این شهرها رو به حال خودشون بذارند و اونها رو از فیض زیارت چهره های مشعشع خودشون محروم کنند ؟….هان؟…میشه لطفا؟میشه خواهشا با این سر و وضع و تیپ اینور اونور نزولاجلال نکنند و اجازه بدن اون مناطق دیگه سالم بمونه و این آفت رو هی به این طرف و اونطرف نکشونن؟ هان؟میشه؟ “

” اینا که حجابشون معمولی حساب میشه تو جامعه امروز ما!اونا که این حرفارو میزنن یه کم بیان خیابونا رو نگا کنن چه وضعیع مردم دیگه با چه تیبی میرن بیرون .من قبل خوندن نظرات از اینا تعجب کردم که چقدر باحجاب ظاهر شدن و آرایششون کمه! چون اینا بیرون بدتر میگردن. “

” به بازیگرها هم امر به معروف و نهی از منکر هم کنید خیر سرشان الگو هستند”

” بی حجابی خانمها مبارک است! سال آینده چه وضعی خواهد بود؟”

کاربران اینترنتی سایت برترین ها نیز اعلام کرده اند :

” اين بود آرمان شهداي جنگ؟كه مردان و زنان نا محرم با اين وضع قاطي پاتي بشن؟آي كجاييد وزارت ارشاد جمع كنيد كاسه و كوزتون رو بعد مياييد به مردم عادي گير ميدي تو خيابون؟اينا كه دارن به بي حجابي دامن ميزنن به عنوان سوپر استار عيب نداره ولي مردم عادي عيب داره؟ اه اه اه”

” چطور گشت ارشاد تبريز به پوشش اين خانمها وآقايان بازيگر گير نداده؟!!!!!!!!!!!!!!!”

با تمام این تفاسیر بدیهی است که خون یک شهروند ساده یا هنرمند تهرانی از خون یک شهروند تبریزی رنگی تر نبوده و اگر قرار است قانونی اجرا شود باید فرقی بین تبریز و تهران نباشد مگر اینکه حکومت فدرالی برقرار شده و هر ایالت بتواند نیازها و قانون های خود را وضع و اعمال نماید.

در پاسخ به عده ای از دوستانی که گزارش یاد شده را مانع توسعه فرهنگی نامیده اند نیز باید گفت : پولی که صرف این هنرمندان شده را می توان به توانمند سازی هنرمندان بومی اختصاص داد و با چهره های بومی که تولید می شود بهترین آثار را برای برنامه های تلوزیونی ایران ارائه نمود.

چراکه این بازیگران که برای هر دقیقه نقش افرینی هزینه های میلیونی دریافت کرده و به مثابه فوتبالیست های غیر بومی تراکتور خواهند بود که تا پول هست کار و در غیر این صورت تبریز را ترک خواهند نمود و ما چیزی جز شرمندگی برای هنرمندان بومی تبریز نخواهیم داشت.

در همین راستا پیشنهاد می شود که چنانچه قرار است کاری موثر در صدا و سیمای محلی ما شود ، بهترین کار ” ارتقا سطح کیفی برنامه ها و جایگاه شبکه استانی در میان استان هایی چون اصفهان و اورمیه خواهد بود” واقعا عملکرد این شبکه ها در مقایسه با شبکه استانی ما در بیشتر حوزه ها برابر نیست.

بنا به اطلاع حاصله بخش بزرگی از هزینه سفر هنرمندان به تبریز توسط منطقه آزاد ارس و شرکت مس سونگون پرداخت گردیده است.

Print Friendly, PDF & Email

2 نظر

  1. این گونه روند ها عادی شده در تهران ما هم مخالف این گونه پوشش ها هستیم اما به مرور زمان پوشش ها تغییر خواهد کرد و چه بسا این پوشش ها شیوه نوین و قدیم به خود بگیرد و یه طرح اصیل باشد نه پوشش غربی پوشش های محلی رو باید با رنگ و طرح نو اویخته کنیم و به شیوه خود ابلاغ کنیم به مردم عزیزمون

    • به نظر من بهتره قانون تو همه جا بطور يكسان اجرا بشه نه اينكه ملاحظه كارى شه و قانون هر جا كه مصلحت بود اجرا بشه

یک نظری بگذارید

آدرس ایمیلتان منتشر نمیشودگزینه های الزامی ستاره دار شده اند *

*

*

code

رفتن به بالا