در انتصابم لابیگری نشده است

در انتصابم لابیگری نشده است

اشاره : چندی پیش رییس دانشگاه پیام نور کشور طی حکمی دکتر مهدی آقاپور را به سمت مدیر کل دفتر امور مجلس دانشگاه پیام نور منصوب کرد .

این انتصاب برای استان آذربایجان شرقی بدان جهت مهم بود که دکتر آقاپور، نظر به سوابق درخشانی که در پرونده کاری خود داشتند ؛ توانستند نظر مدیران ارشد این دانشگاه را برای این پست ، جلب و به نوعی خطه زر خیز آذربایجان را صاحب نماینده ای کلیدی در بدنه دانشگاه پیام نور کشور نمایند.

حداقل انتظار جمعی از پیام نوری های استان این بود که رسانه ها با انعکاس این موفقیت ، تلاش نمایند با وحدت رویه ، مقدمات آغاز بازگشت دانشگاه پیام نور استان را به جایگاه واقعی خود را فراهم سازند ، که این چنین نشد و گفته شد دکتر آقاپور با «لابی گری نماینده ای» باعث انتصاب خود در آن پست مهم شده است. سوال کلیدی که در این بین مطرح شد؛ این بود که چرا عده ای همواره پس از انتصاب ها سازهای مخالف خود را کوک نموده و با تنگ نظری باعث می شوند؛ عزیزان انتصاب یافته در سمت های کشوری دچار حاشیه شوند؟و آیا قبیل کارها مصداق «از ماست که بر ماست » نیست؟

به منظور شفاف سازی انتصاب دکتر مهدی آقاپور، گفتگویی تلفنی با ایشان برقرار کردیم؛ ماحصل این مصاحبه به شرح زیر است:

آقای دکتر سمتی که به آن منصوب شده اید ؛ دارای چه اهمیت و جایگاهی در کشور است؟

دانشگاه پیام نور دارای 515 واحد دانشگاهی و بیش از یک میلیون و یکصد هزار دانشجو می باشد که جزء وسیع ترین دانشگاه های کشور است. این سمت در چارت سازمانی دانشگاه پیام نور ، همواره در تلاش است تا با همکاری مدیران دانشگاه پیام نور ، نمایندگان مجلس و دولت ؛ گام هایی در راستای نیل به اهداف کلان دانشگاهی بردارد. بخشی از اهداف یاد شده را می توان در جلب بودجه های آموزشی و عمرانی و پژوهشی و نیز حل مشکلات دانشجویان ، کارمندان و جذب هیئت علمی دانست.

از این فرصت برای استان ما ، چه اقداماتی خواهید نمود؟
تمایلی به وعده دادن ندارم اما طبیعی است که بیش از پیش تلاش خواهم نمود تا از این سمت گامی در راستای توسعه واحد های دانشگاهی منطقه و استان آذربایجان شرقی برداشته و با همت مضاعف ، زمینه را برای رساندن دانشگاه پیام نور استان به جایگاه واقعی خود تسهیل نمایم.

در انتصاب شما ، نماینده یا نمایندگانی لابی گری کرده اند؟

خیر ؛ این مسائل صحت ندارد. دی ماه سال گذشته مدیر کل حوزه ریاست دانشگاه پیام نور کشور با بنده تماس برقرار کرده و خواستار ملاقاتی حضوری با رئیس دانشگاه پیام نور شدند که در آن دیدار که انجام شد ؛ سمت مذکور را به بنده پیشنهاد نمودند که نهایتاً در 26 اسفند سال گذشته معارفه بنده انجام گرفت. در این فرآیند نیز به هیچ وجه لابیگری نشد چرا که مدیران کشوری پیام نور از بنده شناخت لازمه را داشتند و بنده پیش از این نیز توفیق خدمتگذاری در کسوت معاونت و ریاست دانشگاه پیام نور استان و نماینده وزیر علوم در تشکل های اسلامی استان را داشتم.

اولین اولویت حضرتعالی چه خواهد بود؟

جدا از اهداف و برنامه هایی که داشته و برای تحقق آنها تلاش می نماییم؛ بر آن شده ام تا در سه ماهه اول امسال همراه با رئیس دانشگاه پیام نور ، به استان آمده و از نزدیک ایشان را در جریان مسائل و مشکلات دانشگاه های پیام نور استان ، قرار دهم.

سیدهادی شاطرموسوی

PrintFriendly and PDF

یک نظری بگذارید

آدرس ایمیلتان منتشر نمیشودگزینه های الزامی ستاره دار شده اند *

*

رفتن به بالا