نوروز 93 ؛ ارس سرآمد مقاصد گردشگری منطقه خواهد بود

نوروز 93 ؛ ارس سرآمد مقاصد گردشگری منطقه خواهد بود

دبیر ستاد هماهنگی خدمات سفر سازمان منطقه آزاد تجاری و صنعتی ارس در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار ما اظهار داشت : منطقه آزاد ارس در نوروز 1393 با توجه به برنامه هایی که در نظر گرفته شده؛ سرآمد مقاصد گردشگری منطقه خواهدبود.
دکتر بهرام سرمست افزود: هیچ واقعه ای همچون نوروز مردم را به سمت گردشگری سوق نمی دهد. لذا ستاد هماهنگی خدمات سفر منطقه آزاد ارس کار خود را از اوایل دی ماه آغاز کرده و 12 جلسه تا به امروز درراستای مرور نقاط ضعف و قوت برنامه های سال های گذشته، برگزار نموده است. وی ادامه داد: کیفیت و تنوع برنامه های ما قابل قیاس با سالهای گذشته نیست چرا که امسال برنامه های مختلفی در نقاط مختلف از این منطقه برگزار خواهد شد و پیش بینی می کنیم انگیزه سفر به ارس در نوروز 1393 نسبت به سال های گذشته، از افزایش چشم گیری برخوردار شده و به دنبال آن انبوهی از گردشگران ؛ ارس را مقصد نهایی گردشگری خود قرار دهند. این مقام مسئول در ارس با اشاره به وجود مشکلات در اسکان مسافران نوروزی خاطر نشان کرد : امسال سعی شده این مشکل را با همکاری اماکن آموزشی و برخی از روستاهای همجوار و نیز با افتتاح هتل آلتینا ارس به حداقل برسانیم.

توجه اساسی به کیفیت خدمات نوروزی

دکتر سرمست، معاون فرهنگی، اجتماعی و گردشگری سازمان منطقه آزاد ارس در بخش دیگری از این گفتگو اظهار داشت: از دیگر اولویت های اساسی در عملکرد مدیران ارس، توجه اساسی به زیر ساخت های گردشگری بود که توانستیم با اختصاص بودجه های لازم ، قدری از این مشکلات بکاهیم و انشا الله این روند در سال های پیش رو نیز ادامه خواهد داشت. همچنین امسال بر آن شده ایم تا نظارت ویژه ای بر اهم برنامه هایمان داشته باشیم تا کیفیت خدماتمان را نسبت به سال های گذشته ارتقا دهیم که به همین منظور اکیپ هایی در نظر گرفته ایم تا به مراکز مختلف فعال در نوروز رفته و نقایص را بررسی و درصدد حل آن باشند چرا که هدف نهایی ما کسب رضایت مردمی و گردشگران نوروزی است.

این استاد دانشگاه های دولتی تبریز خاطر نشان کرد : قبل از آغاز نوروز نیز فراخوان هایی به منظور جذب بخش خصوصی جهت احداث مراکز عرضه مایحتاج عمومی در مراکز گردشگری ارس داده شده بود و امسال این عزیزان نیز در کنار بازاریان در ایام نوروز مشغول ارائه خدمت خواهند بود.

کالای همراه مسافر انگیز خرید از ارس را دوچندان می کند

دکتر بهرام سرمست در ادامه کالای همراه مسافر را یکی دیگر از مزیت های ارس دانسته و افزود: در منطقه شمالغرب کشور اماکن زیادی به عنوان مقاصد خرید معرفی شده اند که در این بین، مناطقی وجود دارد که بطور قاچاق محصولات کم کیفیت و … را با هزینه های زیادی به گردشگران نوروزی ارائه می نمایند و مسافران گاها پس از بازگشت به منازلشان متوجه این موضوع می شود که نارضایتی آنان دیگر چاره ساز نیست لذا با توجه به اینکه کالای همراه مسافر در منطقه اجرایی شده ، مردم انگیزه بالایی برای خرید خواهند داشت. در این راستا از بازاریان منطقه خواسته ایم تا در کنار تخفیف به مشتریان ، به کیفیت محصولات خود نیز نظارت داشته و اجناس مرغوبی به مشتریان ارائه نمایند.

گردشگران ارس بیمه می شوند

دکتر سرمست با اشاره به عقد تفاهم نامه با یکی از بیمه ها ، اظهار داشت : گردشگران نوروزی از بدو ورود به ارس تا زمان خروج تحت پوشش بیمه حوادث خواهند بود. علاوه بر آن تلاش شده برای افرادی که حتی ارس به عنوان مسیر ترددی آنان انتخاب شده ، خدمات رفاهی در اختیار آنان نیز قرار گیرد. مزیت ارس برای گردشگران معاون گردشگری منطقه آزاد ارس در پاسخ به این سوال که «مزیت ارس برای گردشگران چیست ؟ » عنوان کرد: مزیت ارس طبیعت
و اقلیم آن است . تمام مزیت ها بطور یکجا و خدادادی در ارس گرد هم آمده ؛ علاوه بر این در کل استان 2 اثر ثبت شده جهانی داریم که یکی از آنها کلیسای سنت استپانوس و دیگری بازار تبریز است که کلیسای یادشده در منطقه آزاد ارس قرار دارد. همچنین اماکن فرهنگی و تاریخی و مذهبی زیادی نیز در منطقه وجود دارد.طبیعت بکری که در سواحل و حاشیه رود ارس قرار دارد را در کمتر جایی می توان یافت . طبق آمار ها ژئوپارک ارس در منطقه خاورمیانه؛ جایگاه دومی را به خود اختصاص داده که تلاش می کنیم آن را ثبت جهانی نماییم.

گفتگو از : سیدهادی شاطرموسوی

Print Friendly, PDF & Email

یک نظر

  1. با عرض ادب واحترام سلام خسته نباشید جناب اقای دکتر سرمست (چندنفر بهم گفتند شما ادم خیری هستید ) ،اینجانب محمدهادی قربانی.فرزند اکبر.من 30سال سن دارم،چندین سال نامزد دارم،ولی بعلت مشکلات مالی و اجاره نشینی نمی توانم ازدواج کنم،مدتی هم هست،مصالح ساختمانی گران شده،و خشکسالی کارگری نیست،من نیز فن خاصی بلد نیستم جز کارگری،اطرافیانم هم توان مالی ندارند کمکم کنند ازدواج کنم،تصمیم گرفتم برای شما نامه بفرستم،شاید فرجی شد،خواهشمندم اگر امکان داره به من کمک مالی کنید ازدواج کنم و بهتر زندگی کنم مدتی هست اجاره خونه برام مشکلی بزرگ شده،اگر یه کمک کوچکی اندازه اجاره خونه به من کمک کنید،یه مشکل بزرگ من حل کردید بخدا روم نمیشه اینها حضوری بیام بگم.خیلی ممنون و متشکرم از زحمات شما.شماره تماس من 09336166477.مجبور نبودم شماره عابرم نمیفرستادم.شماره عابر بانک رفاه (5894631535989081)بنام محمدهادی قربانی.تو راخدا کمک کن.موفق،سربلند و سلامت باشی در پناه الله

یک نظری بگذارید

آدرس ایمیلتان منتشر نمیشودگزینه های الزامی ستاره دار شده اند *

*

*

code

رفتن به بالا