رسول در پی فولادیزه کردن تراکتور

رسول در پی فولادیزه کردن تراکتور

سیدهادی شاطرموسوی : اولین کنفرانس خبری سرمربی تیم فوتبال تراکتور سازی روز شنبه گذشته با حضور خبرنگاران برگزار شد .
رسول خطیبی در ابتدای این نشست خبری از همه خواست تا او را در راه موفقیت تراکتور سازی دعا کنند.
وی از مربيانى كه سالها برای تراکتور سازی تلاش کرده بودند قدردانی و با ذکر اسامی آنان برای شروع فعالیت خود در تراکتور سازی تلویحاً کسب اجازه نمود.

سرمربی تراکتور سازی در پاسخ به سوال خبرنگاری که از وی درباره اندیشه های سرمربی تراکتور برای موفقیت پرسید ، گفت : سال قبل تيم ما بازيكنان خوب و بنامى داشت ولى متاسفانه قرارداد اکثر بازیکنان یک ساله بسته شد بود که این نوع قراردادها نهایتا به ضرر تراکتور سازی تمام شد.

خطیبی تصریح کرد: استراتژى كه ما برای فصل جدید مسابقات لیگ برتر فوتبال گرفته ايم این است که به جای« بازیکنان بنام » از بازیکنان با انگیزه بهرمند شویم. چرا که در فصل گذشته در همین تیم تراکتور دیدید که بازیکن مطرحی بود که با باشگاه قرارداد بزرگی به لحاظ مالی بسته بود اما نهایتا نتوانست این تیم را بیش از 8 بازی همراهی کند.

سرمربی جدید تراکتور سازی با اظهار به اینکه با بازیکنان فعلی تیم نیز درباره تمدید قرار داد صحبت کرده ؛ اظهار داشت : با على كريمى حرف زده ام و او گفته تا يكم تير امسال نتیجه را اعلام خواهد کرد.
رسول خطیبی در بخش دیگری از نشست خبری خود با خبرنگاران اظهار داشت : همانطور که می دانید با باشگاه تراکتور سازی قرارداد سه ساله بسته ام و برنامه های سه ساله خود را تحویل این باشگاه داده ام.

وی افزود: فولاد خوزستان قهرمان فصل پیش مسابقات لیگ برتر ، در ترکیب تیمی خود، چندان بازیکن مطرح و بنام نداشت اما کار بزرگی که این تیم کرد ، آن بود که برای سه سال برنامه ریزی کردند و ثمره برنامه ریزی های خود را هم دیدیند.

خطیبی با اشاره به سیاست های خود در جذب بازیکن ادامه داد : تصمیم داریم 80 درصد قراردادهای بازیکنان تیم را 2 ساله و بیشتر منعقد کنیم و باید این مهم اتفاق افتد چرا که برای خدمت آمده ام و اگر مردم نمی خواهد در سال های پیش رو شاهد این باشند که بازیکنانی همواره بیایند و بروند و فقط پول بگیرند ، باید تحمل به خرج دهد .

وی افزود: ممكن است يك تيم يك روز ببازد و يك روز ببرد اما اهداف کلانی که ما دنبال می کنیم این است که در سه سال آینده همانند فولاد بازیکنان جدیدی را به فوتبال کشور معرفی کنیم.
رسول خطیبی در ادامه اظهار داشت : اکثر تيم هاى اروپايى در جذب بازیکن ؛ قراردادهایشان را كمتر از سه يا چهار سال نميبندند و نتیجه این کار منجر به موفقیت تیم می شود.

خطیبی در جواب به سوال خبرنگاری که در مورد میزان بومی گرایی در تراکتور پرسید ، گفت : براى بومى گرايى بيست درصد وقت خواهيم گذاشت و این سیاست در سال های بعد نیز افزایش خواهد داشت اما باید تحمل کنیم تا بازیکنان بومی ما در چند سال آینده با بازیکنان شاخصی در کشور تبدیل شوند.

خطیبی در پاسخ به پرسش خبرنگار خوش خبر که از وی درباره نگرانی او از خطر تکرار تاریخ و داستان فصل قبل تراکتور برای مجید جلالی پرسید ؛ عنوان کرد : به آقای نظمی هم گفته ام که تیم های نظامی از بکارگیری مربیان خارجی منع شده اند با این حال من هم همانند سایر گزینه های سرمربیگری باشگاه برنامه های خود را ارائه دادم که نهایتا برنامه های بنده مورد قبول باشگاه قرار گرفت.

خطیبی خاطرنشان کرد : پارسال هم برای مقطعى ؛ صحبت از آمدن بنده به تراكتور شد که نهایتا با دل و جراتی که داشتم  ؛ امسال این ریسک بزرگ را به خرج داده و مسئولیت قبول کردم.

وی ادامه داد : با اینکه تونی مربی محبوبی بود اما طبق قانون حضور او و کلیه مربیان خارجی در تراکتور منتفی شده اما چنانچه تماشاگران بنده را هم نخواهد حاضرم تیم را تحویل دهم. چرا که همواره موفقیت تراکتور آرزو و خواست من بوده و من به خاطر تراکتور و شهرم حاضرم این کار را انجام دهم. اما اگر میخواهیم به بومی ها بها دهیم و اگر میخواهیم تراکتور موفق شود قدری باید تحمل به خرج داد و از تیم حمایت نمود .

وی درباره اهدافی که برای مسابقات امسال در نظر گرفته ؛ اظهار داشت : امسال با هدف تثبیت و دفاع از سهمیه مسابقات جام باشگاه های آسیا به میدان خواهیم رفت اما قول قهرمانی را برای سال های دوم و سوم می دهم.

خطیبی درباره خطرات و حاشیه هایی که ممکن است برای تراکتور سازی اتفاق افتد نیز گفت : دشمنانى هستند كه ميخواهند كه تراكتور موفق نشود و در همه حال حاشيه براى ما ايجاد كردند که باید مراقب و هوشیار بود و مطمئن باشید حاشیه سازان افرادی هستند که غیر از تبریز و آذربایجان هستند .

رسول خطیبی با تاکید بر اینکه بخش بزرگی از موفقیت تراکتور سازی در چند سال گذشته مربوط به حمایت تماشاگران از تیم بوده ؛ خاطرنشان کرد: مربی که با هوادار رابطه خوبی داشته باشد و هواداران هم از وی حمایت کنند آن مربی هرکس که باشد در تراکتور موفق خواهد شد.

وی در پایان درباره عده ای از افراد که از وی درخواست مبالغی برای حمایت از تیم طلبیده اند ؛ اظهار داشت : من اگر بخواهم پول بدم بايد به همه پول و باج دهم اما من اين كار را نخواهم كرد چراکه من با عشق آمده ام برای تراکتور خدمت کنم و تراکتور تیمی است که من از مدرسه فوتبال آن بزرگ شده ام و از ته دل به خاطر تراكتور و تعصبم به شهرم و پيراهن تراكتور برای این تیم خدمت خواهم کرد.

خوش و بش با رسول خطیبی

خوش و بش با رسول خطیبی

Print Friendly, PDF & Email

نظرات بسته اند

رفتن به بالا