بهار دستاوردهای عمرانی منطقه یکی ها در زمستان

بهار دستاوردهای عمرانی منطقه یکی ها در زمستان

سید هادی شاطرموسوی: جمعی از خبرنگاران رسانه های آذربایجان شرقی از نزدیک در جریان فعالیت های عمرانی ، خدماتی و فرهنگی شهرداری منطقه یک تبریز قرار گرفتند.

به گزارش خوش خبر در این بازدید، معاون فنی و عمرانی شهردار کلانشهر تبریز ، شهردار منطقه یک و معاون خدمات شهری واجرائی منطقه یک، خبرنگاران را در بازدید از پروژه هایی همچون پروژه ساختمان جدید بیمارستان کودکان سرطانی در منطقه ششگلان و در محوطه بیمارستان کودکان تبریز، محل احداث خروجی رمپ اتوبان پاسداران به یوسف آباد، پارک نگین تبریز، خیابان شفیع زاده و طرح تبادل غیر همسطح گلکار همراهی می کردند.

داود بهرا شهردار منطقه یک تبریز درباره پروژه ساختمان جدید بیمارستان کودکان سرطانی گفت : احساس نیاز بیماران سرطانی ما را بر آن داشت تا با همکاری مسئولین علوم پزشکی تبریز اقدام به احداث ساختمان بیمارستان کودکان سرطانی نماییم.

وی در توضیح پروژه یاد شده گفت : این بیمارستان در زمینی به وسعت 4500 متر در 4 طبقه با صرف هزینه ای بالغ بر 4 میلیارد تومان در حال احداث می باشد.
بهرا ادامه داد : از یک و نیم سال گذشته این پروژه آغاز شده و قریب به 80 درصد پیشرفت فیزیکی داشته است که در تلاشیم تا پایان سال جاری این پروژه را به اتمام برسانیم .
وی خاطر نشان کرد : تجهیز این بیمارستان بر عهده علوم پزشکی بوده و در آینده نزدیک پروژه مذکور با 70 تخت ضمن جوابگویی به نیازهای مردم شریف تبریز ، گام موثر دیگری در تقویت جایگاه پزشکی تبریز که قطب پزشکی منطقه است ، خواهد شد.

احداث خروجی رمپ اتوبان پاسداران به یوسف آباد از دیگر پروژه در دست اجرای شهرداری منطقه یک مقصد دومین بازدید خبرنگاران شد .
داود بهرا در این بازدید اظهار داشت : پروژه خروجی پاسداران به انتهای خیابان یوسف آباد به طول 600 متر با تملک خانه های محل آغاز و تا پایان امسال به بهره برداری خواهد رسید.
وی در توصیف این پروژه گفت : با احداث این پروژه تردد وسایل نقلیه از اتوبان پاسداران به یوسف آباد و آبرسانی به صورت عمده ای تسهیل شده و به دنبال آن شاهد دگرگونی منطقه خواهیم بود.
وی ادامه داد : رمپ خروجی یوسف آباد به اتوبان پاسداران نیز به دلیل اختلاف ارتفاع در حال مطالعات بوده وامیدواریم این پروژه را نیز هرچه سریعتر آغاز نماییم .
بهرا با اعلام اینکه برنامه های ساماندهی حاشیه نشینی این منطقه در حال اجرایی شدن است ؛ خاطر نشان کرد: شهرداری منطقه یک توانسته با تملک 5 هکتار از زمین های بافت حاشیه نشین تبریز گام های اجرایی خود را به منظور ساماندهی بردارد و در تلاشیم ضمن اجرایی شدن پروژه خروجی مالازینال ؛ راه دسترسی از ایده لو به مالازینال را نیز تعریف نماییم.
وی همچنین عنوان داشت: بر اساس برنامه ریزی های صورت گرفته توسط شهرداری منطقه یک تبریز یک رشته خیابان 45 متری با عنوان طرح نجات تبریز در منطقه 10 شهرداری احداث می شود.
شهردار منطقه یک تبریز گفت: شهرداری منطقه یک تبریز با داشتن 200 هکتار منطقه حاشیه نشین و 180 هکتار بافت فرسود وضعیت نگران کننده ای برای مواقع بحرانی دارد.
شهردار منطقه یک پله گذاری کوچه های پرشیب با هزینه ای بالغ بر 2 میلیارد تومان و جمع آوری زباله بصورت 24 ساعته را از دیگر اقدامات آن شهرداری برای رفاه ساکنین حاشیه شهر عنوان کرد.

پروژه دیگری که مورد بازدید خبرنگاران قرار گرفت زیرسازی و اصلاح خیابان شفیع زاده بود. این خیابان به طول یک کیلومتر از میدان فهمیده تا میدان بهارستان به دلیل عدم زیرسازی مناسب همواره معایب و ایراداتی داشته است که با زیرسازی اصولی و آسفالت کاری معایب این خیابان مهم نیز مرتفع گردید.

وجود لاله پارک در نزدیکی این خیابان و اتصال آن به میدان بزرگ فهمیده حجم بار ترافیکی آن را به شدت افزایش داده است که با زیرسازی و آسفالت کاری اساسی این خیابان در لاین خروجی از میدان فهمیده، خیابان شفیع زاده آماده استفاده شهروندان تبریز شد. بهسازی پارک نگین و پارک ایثار از یگر پروژه های مورد بازدید خبرنگاران بود.

به گفته شهردار منطقه یک تبریز این پارک 15 هکتاری در مواقع بحرانی می تواند به عنوان محل اسکان موقت شهروندان مورد استفاده قرار گیرد. آخرین پروژه ای که در این برنامه مورد بازدید قرار گرفت طرح تبادل غیر همسطح گلکار بود. بر اساس اعلام شهردار منطقه یک تبریز این طرح روگذر تا پایان سال به بهره برداری رسید و شاهد استفاده شهروندان تبریز از این پروژه عظیم خواهیم بود.
احیای باغات چایکنار به وسعت 10 هکتار ، بازسازی یک کیلومتر از 8 کیلومتر اتوبان پاسداران ، افتتاح فاز دوم پارک مینیاتور از جمله اخبار خوش شهردار منطقه یک به خبرنگاران بود. به گفته شهردار منطقه یک تبریز 200 میلیارد تومان از بودجه 250 میلیاردی شهرداری منطقه یک صرف امور عمرانی شده که در نوع خود قابل توجه است.

همچنین با به ثمر رسیدن پروژه های عمرانی شهرداری ، منطقه یکی ها قبل از بهار از دستاورد های عمرانی منطقه یک بهرمند خواهند شد.

چاپ شده در خوش خبر به تاریخ : سه شنبه 22 مهر 1393 / 19 ذی الحجه 1435 / 14 اکتبر 2014/ سال دهم/ شماره 665

Print Friendly, PDF & Email

یک نظری بگذارید

آدرس ایمیلتان منتشر نمیشودگزینه های الزامی ستاره دار شده اند *

*

*

code

رفتن به بالا