شورای شهر می تواند اقدام به آموزش زبان ترکی کند

شورای شهر می تواند اقدام به آموزش زبان ترکی کند

سیدهادی شاطرموسوی : عضو هیئت رئیسه شورای شهر تبریز گفت : شورای شهر می تواند از طریق فرهنگ سراهای شهر اقدام به آموزش زبان ترکی کند.

رسول درسخوان در نشست خبری با خبرنگاران اظهار کرد: در شوراهای شهر سوم و چهارم کاری برای فرهنگ آذربایجان نشده و قابل بازخواست است.

وی در عین حال یادآور شد : اینکه بگوییم اصلا کاری برای فرهنگ آذربایجان نشده ، انصاف نیست چرا که چندین دوره جشنواره موسیقی عاشقلار برگزار گردیده اما به نظر بنده این اقدامات کافی نیست.

استادیار گروه شهرسازی دانشگاه آزاد اسلامی تبریز خاطر نشان کرد: با حذف موسیقی آذربایجانی کسی به شجریان گوش نداده و انواع سبک موسیقی هایی همچون راک جایگزین آن گردیده است.

درسخوان در بخش دیگری از سخنانش از اینکه بیشتر دانشجویان من جمله دانشجوی ارشد وی “دده قورقود” را نمی شناسد ابزار تاسف کرد.

این عضو شورای شهر تبریز عدم تدریس زبان ترکی را مشکل دولت دانسته و عنوان کرد: شورای شهر می تواند از طریق فرهنگ سراهای شهر اقدام به آموزش زبان ترکی نماید.

وی با یادآوری وعده دولت روحانی مبنی بر تاسیس فرهنگستان زبان ترکی گفت : آقای روحانی باید به وعده و قول خود عمل کند و این کار را نباید به وقت دیگری موکول کند چرا که همگان انتظار تسریع در تاسیس فرهنگستان زبان ترکی را دارند.

Print Friendly, PDF & Email

یک نظر

  1. مردم تبريز ديگر خسته شده است . ديگر تا كي بايد بدون هويت و بدون تحصيل در زبان خود زندگي كنيم؟!!!!!

یک نظری بگذارید

آدرس ایمیلتان منتشر نمیشودگزینه های الزامی ستاره دار شده اند *

*

*

code

رفتن به بالا